איך מנקים חבלי גלישה וטיפוס? 

מאת: יערון פוזננסקי

 

החבלים שלנו מתלכלכים עם הזמן. צוברים חול ואבק, או אפילו בוץ ולעיתים אף נרטבים בגבים מלוכלכים. 
אז איך ניתן לנקות חבלים?

 

התשובה הרבה יותר פשוטה ממה שאתה חושבים.

אין בעיה לשטוף חבל ואפילו לשים אותו במכונת הכביסה.
:-)

 

שטיפה במכונת כביסה:

לוקחים את החבל ועושים ערימת גוגל-מוגל ליד פתח המכונה. לאחר שיש לנו ערימה מסודרת אנו מכניסים את החבל מאחד הקצוות אל תוך מכונת הכביסה באותה שיטת גוגל-מוגל - הפעם אל תוך תוף המכונה.

יש הממליצים לשים את החבל בתוך ציפית של כרית, בכדי לשמור על מעטפת החבל מהחיכוך בצלעות המכונה.

את הטמפרטורה של המכונה מכוונים על הנמוך ביותר; ישנן מכונות שהנמוך ביותר הוא 30 מעלות, ויש כאלו שניתן לכוון לטמפרטורה של מי הברז. חשוב מאוד לא לשטוף את החבל בטמפרטורה גבוהה משום שזה עלול להרוס את סיבי הניילון.

כוונו את המכונה לתכנית של כביסה עדינה והוסיפו אבקת כביסה מיוחדת לחבלים, או אבקת כביסה המיועדת לכביסה עדינה (שימו קצת, לא הרבה). ניתן גם לא להשתמש כלל באבקת כביסה, החבל ייצא בכל זאת נקי.

בתום עבודתה של מכונת הכביסה, הוציאו את החבל והניחו אותו בערימת גוגל-מוגל על מגבת. הניחו אותה במקום מוצל ותנו לחבל להתייבש יום-יומיים.

אין לייבש חבל בשמש!

 

שטיפה ביד:

מלאו אמבטיה או גיגית במים קרים או פושרים והוסיפו סבון חבלים או אבקת כביסה המיועדת לכביסה עדינה. ערבבו היטב את המים. הניחו את החבל בערימת גוגל-מוגל בתוך האמבטיה. השרו את החבל מס' דקות במים.

הניחו ליד האמבטיה מגבת והוציאו את החבל למגבת. חזרו על הפעולה מס' פעמים עד שהחבל נקי. אם המים מלוכלכים - החליפו אותם תוך כדי תהליך.

לבסוף, הניחו את החבל בערימת גוגל-מוגל מרווחת על מגבת ותנו לחבל להתייבש יום-יומיים.

 

מכירים עוד שיטות?