תכירו את קארל
או, אם אתם מעדיפים שם יותר רשמי למאמר הזה,
שימוש נכון בפרוסיק
 

מאת: יערון פוזננסקי, 10.10.2016

 

תכירו את קארל. זה הפרוסיק הראשון שקניתי לעצמי. זה היה בשנת 2007 וקניתי אותו בחנות/מחסן של לפידות. הוא שירת אותי נאמנה כמה שנים, ואחר כך יצא למילואים; נח רוב הזמן אך יצא לתעסוקה מבצעית מתי שנקרא, לפעמים באימונים, בקורסים ואפילו איתי פעם פעמיים בשנה האחרונה.

היום החלטתי להוציא אותו לפטור. ושלא תבינו אותי לא נכון, הוא בסדר, קצת עייף אבל עדיין כשיר. פשוט דיי, הגיע הזמן שלו לנוח.

אז איך זה שקארל שרד כל כך הרבה זמן?

פעמים רבות אני מבחין בגולשים - בעיקר חדשים אך לעיתים גם מנוסים -המפספסים את העיקרון העומד בבסיסו של הפרוסיק, ומשתשים בו גם כסיוע לתוספת חיכוך לאמצעי החיכוך. כלומר, ברגע שמחשיר החיכוך לא מספק מספיק חיכוך, משתמשים בחיכוך של הפרוסיק סביב חבל הגלישה כתוספת חיכוך.

זו לא מטרת הפרוסיק. זה שוחק אותו, ויכול להביא למצב שיום אחד - כשימאס לו - הוא יקרע, ולא יציל אתכם ביום פקודה.

תפקידו של אמצעי החיכוך - לייצר לכם מספיק חיכוך כדי שתוכלו לשלוט בגלישה שלכם. אמצעי חיכוך שמגליש אתכם מהר מידי? - תוסיפו חיכוך או תחליפו לאחר.

תפקידו של הפרוסיק להיות רפוי ולהיות מובל בעדינות באמצעות היד החלשה שלכם. בבוא הרגע שתיפלו, ינעל הפרוסיק. אני גם ממליץ להמשיך ולגלוש עם 2 ידיים - האחת מזרימה חבל (וצריכה להיות כוחנית) והשניה מזרימה בעדינות את הפרוסיק, ולא לעבור כמה שיותר מהר לגלישה ביד אחת שגם מזינה וגם אוחזת בפרוסיק, כדי שיחשבו שאתם 'גבר גבר'...

:-)

שנה טובה לכולם, וגלשו בבטחה!